School name bannerFacultyGraduatesPhotos

iconKadra Liceum Morskiego w Gdyni dzielila sie na profesorow przedmiotow ogolnych oraz zawodowych, kadre warsztatow, wychowawcow internatu oraz zaloge statku. Dyrektorami szkoly byli kaptanowie zeglugi wielkiej Edward Gill, Tadeusz Kalicki, Zaczek, Maksymilian Hoeft, Stefan Baczewski.

Jan Milewski nauczyciel historiiNa zdjecie po prawej stronie jest Jan Milewski, wychowawca klasy A rocznik 1978-82. Pan Milewski jest nauczycielem historii i wysmienitym sportowcem. Reprezentowal Polske w pilce recznej w kadrze uniwersyteckiej. Obecnie uczy historii w V L.O. im. Stefana Zeromskiego w Gdansku.

Nauczycielka matematyki byla pani Maria Tanas. Pani Maria byla serdeczna przyjaciolka polonistki, pani Krystyna Jeczalik. Ewa Tarnasiewicz - Klimowska, wychowawczyni roku 1975-79 rowniez byla polonistka. Najwiekszym postrachem szkoly byl nauczyciel fizyki, pan Jerzy Lydkowski Nawet teraz po tylu latach czuje dreszczyk emocji patrzac na podobizne pana Jerzego. Jezyka angielskiego uczyly Katarzyna Szymona i Barbara Lipinska. Rosyjskiego uczyly Jadwiga Styczen i pani Szwejkowska. Nauczycielem wychowania fizycznego byl absolwent AWF Kaluzynski Marek. Nauczycielem chemii byl Ludwik Chojnacki.

Czlonkami zalogi Dembowskiego byli miedzy innymi starsi oficerowie Dunikowski Damian, Walkiewicz Henryk I oficer Bartel Zbigniew, II oficer Szymanski Wladyslaw, II oficer Kurek Stanislaw wykladowca Wiedzy Okretowej dla pierwszego rocznika, III oficer Wrobel Piotr, Tomczyk Ryszard. Radio oficerem byl Dubrowko Henryk. Elektrykiem byl Marian Zygula ktory rowniez uczyl elektrotechniki. Andrzej Michon i 1-szy mechanik Stanislaw Boruta uczyli Okretowych Urzadzen Napedowych. Zbigniew Piernikowski 4-ty mechanik uczyl nas rysunku technicznego. Bosmanami byli Mielke Pawel, Golaszewski Czeslaw, magazynierem byl Stanislaw Domzalski.

Wychowawcami internatu byli Kazimierz Wrzalik, Waldemar Budzyn, Tomasz Wakulak, Edmund Dloniak, Tadeusz Krzyszkowski, Jan Smykala(?), Bogumil Chalastra, Tadeusz Miziorko, rowniez instruktor nurkowania.

Instruktorami warsztatow byli Jan Czarny, tokarki, Marian Czarny, spawanie, Jan Skwierawski, Krasinski, Modzelewski, Czajkowski

To be continued...

Contact us